החזון - לאפשר לכל ילדה וילד להצליח במתמטיקה

אם הם למדו לדבר הם יכולים ללמוד חשבון ומתמטיקה בקלות


הוגה ויוזם עמי אריכא
למדתי עשרות תלמידים באופן פרטי. כולם ללא יוצא מן הכלל הצליחו בגדול, גם אלו שתויגו כסובלים מדיסקלקוליה (כן יש תווית כזאת) . למדתי מהם שכל אחד יכול להצליח. הדבר המרכזי שהביא להצלחה היה שחרור החסמים הפסיכולוגיים וגיבוש תחושת יכול. ראיתי את הכאב שכרוך במחשבה "אני לא טוב במתמטיקה", את הסבל של הילדים והחלטתי להקים את האתר.
ב-12trix אנחנו עושים את מה שעשיתי כמורה פרטי בונים לילדים בסיס להצלחה.
תוכלו לקרוא על השיטה בהמשך. בצניעות ותודה, עמי

על השיטה

רק 9%! הייתם מאמינים?
זה לא סוד שלימודי המתמטיקה מהווים בעיה עבור חלק ניכר מהתלמידים. תסכול, שעות רבות של תרגילים שלא נפתרים ובכלל קושי בהבנה המספרית. החשיבות של לימודי המתמטיקה בעיני החברה רק מחריפה את התסכול והכאב שילדים רבים עוברים. ומה המצב בשטח? אם ניקח לדוגמא את מבחני פיזה האחרונים רק 9% השיגו תוצאות ממש טובות ו-23% דורגו כחלשים מאוד. רק 9%! הייתם מאמינים? בשנים האחרונות נעשו ניסיונות רבים לצמצם את הפערים או להקטין את "בעיית המתמטיקה". שיטות הלימוד הלכו והשתכללו, נוסו כלים שונים אך עדיין נראה שאין תרופה ממשית לתופעה.

רפואה מונעת
כל מורה פרטי טוב למתמטיקה יודע לספר שאין כזה דבר שילד לא יכול לקבל 100. נכון, לא כל אחד נועד להיות דוקטור למתמטיקה אך כל אחד בהחלט יכול להצליח בלימודי המתמטיקה בבית הספר.
אם כך, מה הבעיה? הבעיה נובעת מחסמים והתנגדויות שנוצרים בגילאים הצעירים. הפסיכולוג אריק אריקסון הגדיר את תקופת בית הספר היסודי כשלב שבו יצרנות הילדים מביאה אותם לתחושה של הצלחה ועליונות או לתחושה של כישלון ונחיתות…
ישנה מודעות נמוכה בקרב רוב ההורים לחשיבות ההצלחה בכיתות א' ב' ולקשר להצלחה בלימודי המתמטיקה לאורך כל שנות הלימודים. זה בסדר! אתם לא אשמים :-) אבל נכון שהיה יותר נעים אם הייתה לכם פלטפורמה מתאימה כדי לגרום לילד להתאהב במתמטיקה???

כאן התפקיד שלנו!
12triX מציעה פתרון של "רפואה מונעת". ילדים בגילאים הצעירים אוהבים ללמוד (זה כבר הוכח מדעית) והרי שיש להם רצון להיות גדולים ולהצליח - בלומדה המשחקית שלנו (שנמצאת בפיתוח מתקדם ומתמיד) מאפשרים להם ללמוד את יסודות המתמטיקה בקצב שלהם ובצורה שכולם יצליחו. ההצלחה בתרגילים בונה את הביטחון העצמי ויוצרת גישה סבלנית ונעימה יותר כלפי מספרים. אז לפני שהם מפתחים מעצורים וחווים תחושת כישלון אנו שמנו לעצמנו מטרה לאפשר להם ליהנות, לחוות תחושת הצלחה ומסוגלות עצמית ולהבין את המתמטיקה כבר מהתחלה, וכמו נבואה שמגשימה את עצמה התפיסה העצמית שלהם כטובים בתחום תגשים את עצמה. מתמטיקה בהחלט יכולה להיות כיפית ונעימה- רק צריך להוכיח זאת בתחילת הלימוד...

תחושת מסוגלות וביטחון עצמי במתמטיקה מתחילת הדרך יחוללו את השינוי הנדרש ויאפשרו לילדים
שלכם להצליח לאורך כל הדרך


הפלטפורמה
הפלטפורמה שאנו מפתחים כוללת סילבוס ללמידה עצמית של הילד שארוזה בלומדת משחקים היוצרים אקו-סיסטם אחיד שגם מוביל את הילד לאורך כל הדרך וגם מגוון, מעניין ובעיקר מחזק את ביטחון הילד ומייצר תפיסה עצמית גבוהה של המסוגלות.

כדי לגרום לכך לקרות צריכים להתקיים 3 התנאים הבאים:
  1. 1. הנאה אמיתית ומוטיבציה של הילד
  2. 2. לימוד מעשייה (ללא הסברים)
  3. 3. פידבק חיובי לאורך כל הדרך.
הנאה - "הילד שלי לא היה מוכן להפסיק לפתור תרגילים", את הפידבק הזה אנו שומעים פעמים רבות ממגוון של הורים וילדים שתרגלו בעזרת הפלטפורמה. ממליצים לכם לראות את איתמר בן החמש שכרגע סיים לפתור 50 תרגילים: https://www.youtube.com/watch?v=PHwaGvJeOdM ההנאה והמוטיבציה של הילד הם תנאי הכרחי להצלחה. ואנחנו עושים את זה ובגדול.

לימוד מעשיה -
לימוד מעשיה הוא הדרך שבה ילדים למדו לדבר. לא העברנו להם שיעורים על הרכבת משפט….פשוט דיברנו איתם. אותו הדבר עם המתמטיקה. ב-12triX אנחנו יודעים לפרק את כל המתמטיקה הנלמדת בבית הספר היסודי לחלקים קטנים הבנויים אחד על השני בצורה הדרגתית. יותר מזה, כל החומר מוצג בצורה ויזואלית ונעימה כך שלא מסבירים לילד אלא נותנים לו להבין ע"י עשיה את העקרונות.

פידבק חיובי -
אצלנו כל הישג ופתרון נספר ומוערך. והטעויות? טעויות הם חלק חשוב בתהליך הלמידה! את הטעויות לא סופרים אלא לומדים מהן. אנחנו מראים איפה הייתה הטעות ולומדים ממנה.

12triX ובית הספר
חשוב לנו לומר ש 12triX לא מהווה תחליף לבית הספר. מטרתנו העיקרית היא לתת כלי לכל תלמיד ותלמידה להצליח בלימודיהם. המדד שלנו להצלחה הוא הצלחה של כל משתמש בבית הספר בו הוא לומד.
אנחנו מחויבים למטרה הזאת

שלכם מכל הלב, צוות 12triX